fbpx

Poli, egal cu Poli. Iașul se menține în fruntea play-out-ului, Timișoara scapă de retrogradare

Poli Timişoara şi Poli Iaşi au terminat la egalitate, scor 1-1, în rundă cu numărul 10 a fazei de play-out a sezonului competiţional 2016/2017.

A fost singurul meci jucat duminică în Liga 1, iar golurile au fost aduse de Bole în minutul 42, respectiv Fucek pentru gazde, în minutul 48.

A fost un meci mai degrabă nervos, cu multe faulturi şi întreruperi de joc, arbitrul Radu Petrescu acordând multe cartonaşe galbene.

După acest egal, Timişoara egalează pe Concordia, ajungând pe 5 cu 23 de puncte, locul 5 fiind un loc salvator, care îi menţine pe bănăţeni la această oră în prima ligă.

CSM Poli Iaşi are 35 de puncte, fiind lidera din play-out, cu un punct peste Gaz Metan.

Echipele de start:

ACS Poli Tmișoara: Straton - Straut, Canu, Bocsan, Novak - Poparadu, Artean - Fucek, Croitoru, Bărbuț - Henrique.

CSM Poli Iași: Grahovac - Voicu, Ciucă, Frăsinescu, Sato - Răuță, Santos, Bosoi, Ștefănescu - Bole, Golubovici.

(Sursa: ziare.com)