fbpx
Gura păcătosului... Mihai Chirica: „Să facem pentru copiii noștri un sistem educativ de prim rang, iar analfabetismul să nu plece niciodată din orașul nostru” (VIDEO)

Gura păcătosului... Mihai Chirica: „Să facem pentru copiii noștri un sistem educativ de prim rang, iar analfabetismul să nu plece niciodată din orașul nostru” (VIDEO)


Discurs bulversant al primarului Mihai Chirica la depunerea candidaturilor PNL pentru alegerile locale. Impulsionat de momentul festiv, în discursul ținut alături de noii colegi liberali în fața Palatului Roznovanu edilul a declarat, printre altele, că își dorește ca analfabetismul să nu plece niciodată din oraș.

Momentul confesiunii poate fi ascultat la minutul 2.31:

„Vom continua proiectele noastre, să ne dezvoltăm, să promovăm un mediu curat, să aducem cât mai multe zâmbete pe fețele copiilor noștri, să le facem un sistem educativ de prim rang, iar ANALFABETISMUL SĂ NU PLECE NICIODATĂ DIN ORAȘUL NOSTRU, ci dimpotrivă, să rămânem un exemplu pentru țară prin rezultatele pe care în patru ani le-am avut, an de an stând în topurile naționale cu copiii noștri”, a declarat Mihai Chirica.


Citeste si...
Nota
(1 Vote)

Leave a comment

Facebook

Arhiva ReporterIS

« Noiembrie 2020 »
Lu Ma Mie Jo Vi Sa Du
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Sondaj

Joomla forms builder by JoomlaShine
Go to top