fbpx
Portokal
Componența comisiilor de specialitate din cadrul CL Iași. Surpriză: un consilier USR, președintele Comisiei de Urbanism

Componența comisiilor de specialitate din cadrul CL Iași. Surpriză: un consilier USR, președintele Comisiei de Urbanism


Miercuri, 2 decembrie, a avut loc o ședință extraordinară a Consiliului Local al Municipiului Iași. Singurul punct de pe ordinea de zi a vizat constituirea celor opt comisii de specialitate.

În urma negocierilor purtate, componența acestora a fost stabilită după cum urmează:

  1. Comisia de Protecția Mediului, Turism și Agricultură

- PNL: Silviu Apostol (secretarul comisiei), Daniel Juravle și Călin Scripcaru

- USR - PLUS: Raluca Ana Roșu (președintele comisiei), Filip Havârneanu și Andrei Popescu

- PSD: Ovidiu Mugurel Laicu

  1. Comisia Economico-Financiară

- PNL: Alin Andrieș (președintele comisiei), Ciprian Bostan și Tudor Dornean

- USR - PLUS: Ionuț Anastasiei (secretarul comisiei), George Pleșu și Iulian Hușanu

- PSD: Bogdan Crucianu

  1. Comisia Social-Cultură, Învățământ, Culte și ONG-uri

- PNL: Alin Andrieș, Daniela Tăutu și Florentin Ciobotaru

- USR - PLUS: Răzvan Timofciuc (secretarul comisiei) și George Pleșu

- PSD: Marian Dalban (președintele comisiei) și Elvira Rotundu

  1. Comisia de Sănătate, Familie, Protecție Copii

- PNL: Călin Scripcaru (președintele comisiei), Liliana Pintilie și Bogdan Iliescu

- USR - PLUS: Raluca Roșu și Diana Finkelștain

- PSD: Bogdan Balanișcu

- PMP: Camelia Ciornia (secretarul comisiei)

  1. Comisia de Amenajare a Teritoriului și Urbanism

- PNL: Bostan Ciprian (secretarul comisiei), Silviu Apostol și Tudor Dornean

- USR - PLUS: Iulian Nicolau (președintele comisiei), Ionuț Anastasiei și Răzvan Timofciuc

- PSD: Ovidiu Mugurel Laicu și Bogdan Balanișcu

- PMP: Camelia Ciornia

  1. Comisia Muncă și Protecție Socială

- PNL: Liliana Pintilie (secretarul comisiei), Daniela Tăutu și Eduard Boz

- USR - PLUS: Iulian Hușanu (președintele comisiei) și Andrei Popescu

- PSD: Elvira Rotundu și Marian Dalban

  1. Comisia de Tineret și Sport

- PNL: Daniel Juravle, Bogdan Iliescu și Florentin Ciobotaru

- USR - PLUS: Filip Havârneanu, Andrei Popescu și Ionuț Anastasiei

- PSD: Bogdan Crucianu (secretarul comisiei) și Marian Dalban

- PMP: Florin Briaur (președintele comisiei)

  1. Comisia Juridică și de Disciplină

- PNL: Eduard Boz (președintele comisiei), Alin Andrieș și Ciprian Bostan

- USR - PLUS: Diana Finkelștain (secretarul comisiei), Răzvan Timofciuc și Iulian Hușanu

- PSD: Bogdan Crucianu și Bogdan Balanișcu

- PMP: Florin Briaur

Liderii grupurilor de consilieri locali sunt: Ciprian Bostan - PNL, Filip Havârneanu - USR - PLUS, Bogdan Balanișcu - PSD și Florin Briaur - PMP.


Citeste si...
Nota
(0 voturi)

Leave a comment

Facebook

Arhiva ReporterIS

« Aprilie 2021 »
Lu Ma Mie Jo Vi Sa Du
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Sondaj

Joomla forms builder by JoomlaShine
Go to top