fbpx

Descarca aplicatia REPORTERIS

Lecție de fotbal de la Hagi! Poli pierde în prelungiri cu Viitorul (VIDEO)

FC Viitorul a câştigat cu 2-1 meciul disputat, luni seara, pe teren propriu, cu Poli Iaşi, în etapa a 10-a a Ligii 1.

Constănţenii au marcat de două ori în inferioritate numerică şi o egalează pe CFR Cluj în fruntea clasamentului Ligii 1, ambele având câte 21 de puncte.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 39, prin Adrian Bălan, dintr-o lovitură de la 11 metri.

La 9 minute de la startul reprizei secunde, constănţenii au rămas în inferioritate numerică, fundaşul stânga olandez de Nooijer fiind eliminat după ce-a văzut cel de-al doilea cartonaş galben.

Ieşenii au avut apoi mai multe ocazii importante, însă de înscris au făcut-o gazdele. Mai întâi, în minutul 80, prin Achim, dintr-un penalti.

În minutul 84, Gică Hagi a fost trimis în tribune, după o ceartă cu arbitrul secund.

Golul victoriei a fost reuşit în primul minut al prelungirilor de brazilianul Rivaldinho.

Echipele de start

Viitorul: Cabuz - Boboc, Artean, Iacob, de Nooijer - Ciobanu, Achim, Casap - Iancu, Rivaldinho, Houri.

Antrenor: Gheorghe Hagi.

Poli Iaşi: Târnovanu - Gallego, Frăsinescu, Diallo, Radu - Mihalache, Loshaj - Platini, Passaglia, Horsia - Bălan.

Antrenor: Mihai Teja.

Sursa: ziare.com