fbpx
 
Descarca aplicatia REPORTERIS
 
Româncă din Italia, ucisă de soțul albanez. Criminalul a apucat să fugă în țara de origine

Româncă din Italia, ucisă de soțul albanez. Criminalul a apucat să fugă în țara de origine


O româncă de 35 de ani din Italia a fost ucisă, iar cadavrul ei a fost găsit de poliție, duminică seara, de către poliție.

Potrivit Rai News, este vorba despre Alexandra Elena Mocanu, care era căsătorită cu un albanez pe nume Avnì Mecje.

De altfel, acesta este și principalul suspect al crimei care a avut loc în Bolzano, un oraș din nordul Italiei.

Femeia lucra ca barmaniță la Top Bar, în centrul comercial din acest oraș, unde locuia de câteva luni.

Conform sursei citate, vecinii au declarat că, sâmbătă seara, au auzit țipete din zona în care se afla apartamentul Alexandrei, situat la etajul 5.

Apoi, duminică dupa-amiaza a fost descoperit cadavrul femeii de catre poliție, dupa alarma trasă de fratele suspectului.

Potrivit unor surse din anchetă, pe corpul victimei au fost găsite mai multe răni, dar care nu ar fi fost lăsate de o lamă. Prin urmare, cel mai probabil, femeia ar fi fost sugrumată sau lovită cu un obiect contondent.

Anchetatorii sunt pe urmele bărbatului, care se află deja în Albania, țara sa de origine.

 

Sursa: Știrile PRO TV


Citeste si...
Nota
(0 voturi)
Donație singulară
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Donație lunara
Donează lunar pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Donație singulară
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Donație lunara
Donează lunar pentru susținerea proiectului ReporterIS
Suma: 

Arhiva ReporterIS

« Martie 2023 »
Lu Ma Mie Jo Vi Sa Du
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31