Noroc de Andrei Cristea! Poli Iași câștigă clar primul meci din play-out (VIDEO)

Poli Iaşi a câştigat fără emoţii, scor 3-1, întâlnirea desfăşurată sâmbătă seara, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna, în prima etapă din playout-ul Ligii 1.

Eroul întâlnirii de la Iaşi a fost Andrei Cristea, care a marcat două goluri şi a ajuns la 10 reuşite în acest sezon.

Cristea a deschis scorul în minutul 12, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri. În minutul 33, avantajul gazdelor a fost dublat de fostul atacant al Stelei, Bojan Golubovici. A fost şi scorul primei reprize.

După pauză, oaspeţii au redus din handicap prin Valentin Alexandru, în minutul 50, cu o lovitură de cap, însă Andrei Cristea a refăcut repede avantajul de două goluri, tot cu capul.

În urma acestei victorii, ieşenii au ajuns la 18 puncte şi au urcat pe locul 2 în clasamentul din play-out. De partea cealaltă, ilfovenii sunt pe poziţia a 5-a, cu 13 puncte.

(Sursa: ziare.com)