fbpx

Meciul Universitatea Cluj - Poli Iași, din Superligă, suspendat din cauza terenului impracticabil

Meciul dintre Universitatea Cluj şi Politehnica Iaşi, din etapa a 8-a a Superligii de fotbal, a fost suspendat din cauza terenului impracticabil, duminică, la scorul de 0-0, în urma unei ploi torenţiale.

Mai întâi, repriza secundă a început cu întârziere, iar apoi jocul a fost întrerupt în minutul 54 pentru o oră, timp în care trebuia ca organizatorii să rezolve problemele.
Cum terenul era în continuare impracticabil, arbitrul Viorel Nicuşor Flueran (Craiova) a decis că partida se va relua luni, din momentul întreruperii sale, la o oră care va fi comunicată ulterior, potrivit paginilor de Facebook ale celor două cluburi.

FC Universitatea Cluj - Politehnica Iaşi 0-0, suspendat în minutul 54, Cluj Arena - Cluj-Napoca
Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); arbitri asistenţi: Daniel Mitruţi (Craiova), Ciprian Florin Danşa (Satu Mare); al patrulea oficial: Szabolcs Kovacs (Carei)
Arbitru video: Cătălin Popa (Piteşti); arbitru asistent video: Romică Bîrdeş (Piteşti)
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA, Florin Bătrânu (Timişoara) - LPF

Sursa: Agerpres