fbpx

Am spart ghinionul! Poli Iași câștigă clar pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș (VIDEO)

CSM Poli Iaşi a câştigat cu 2-0 pe terenul lui Gaz Metan Mediaş, în primul meci ale etapei a 15-a din Liga 1.

Primul gol a fost marcat în minutul 35 de Pedro Mendes, cu o reluare din faţa porţii.

Brazilianul Jo a stabilit scorul final în minutul 81, după o acţiune superbă pe cont propriu.

După acest rezultat, CSM Poli Iaşi ocupă locul 9, cu 18 puncte, în timp ce Mediaş este pe 13, cu 9 puncte.

Etapa următoare, CSM Poli Iaşi va primi vizita Concordiei Chiajna, iar Gaz Metan Mediaş se va deplasa la CFR Cluj.

La mijlocul săptămânii viitoare, cele două formaţii vor evolua însă şi în Cupa României.

(Sursa: ziare.com)