fbpx

În sfârșit, o victorie acasă! Poli învinge cu 4-0 Dunărea Călărași (VIDEO)

Poli Iaşi a câştigat partida cu Dunărea Călăraşi, scor 4-0, în etapa a 9-a a play-out-ului Ligii 1.

Formaţia pregătită de Flavius Stoican a deschis scorul în minutul 39, după o reluare cu un şut plasat trimis de Platini din centrul careului.

Din minutul 71 s-a făcut 2-0, după ce Nascimento a punctat dintr-o lovitură de la 11 metri, pentru ca două minute mai târziu Cioinac să facă 3-0.

Ultimul gol a fost marcat la ultima fază de Patrick Petre, pe contraatac.

După acest rezultat, Poli Iaşi ocupă locul 4 în play-out, cu 28 de puncte, şi pare că trăieşte fără emoţii acest final de sezon.

În schimb, Dunărea Călăraşi este pe penultimul loc, cu 21 de puncte şi va lupta până pe final pentru salvare.

Etapa următoare, Dunărea va primi vizita lui FC Botoşani, iar Poli Iaşi se va deplasa la Gaz Metan Mediaş.

Sursa: ziare.com