fbpx

Minune! Poli Iași s-a calificat în semifinalele Cupei României: Craiova, învinsă în minutele de prelungire (VIDEO)

Poli Iași a învins-o, miercuri seara, pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-2 și s-a calificat în semifinalele Cupei României. Golul victoriei a fost înscris în minutul 92.

Poli Iaşi s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a învins Universitatea Craiova în minutele de prelungire

Poli Iaşi a deschis scorul în minutul 13 prin Nicandro Breeveld. Acesta l-a lobat pe portarul Pigliacelli, după ce a profitat de pasa oferită de Horşia.

În minutul 42, Horşia înscrie al doilea gol pentru ieşeni. Mijlocaşul a executat o foarfecă laterală, din centrarea lui Şerban.

Nistor a mai redus din diferenţa de pe tabela de marcaj, în minutul 55, după ce a reuşit să transforme o lovitură de la unsprezece metri.

Tot Nistor a adus egalitatea în minutul 90, după ce a şutat superb din afara careului lui Denis Rusu.

Breeveld a înscris golul decisiv două minute mai târziu şi a trimis-o pe Poli Iaşi în semifinalele Cupei României.

Sursa: Mediafax