fbpx

Liga I: Iașul pierde „la mustață” în fața Timișoarei (VIDEO)

ACS Poli Timişoara a făcut un pas important în cursa pentru salvarea de la retrogradare, după victoria, scor 2-1, în faţa celor de la CSM Poli Iaşi.

Pedro Henrique a deschis scorul în minutul 35, cu o reluare din faţa porţii, însă ieşenii au egalat în minutul 51, dintr-un penalti transformat de Andrei Cristea.

Bănăţenii au trecut totuşi în avantaj patru minute mai târziu, după o reluare din patru metri a lui Josip Soljici.

În ultimul sfert de oră, ieşenii au jucat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Santos.

În urma acestui rezultat, ACS Poli Timişoara ocupă locul 13, cu 13 puncte. Bănăţenii au însă o penalizare de 14 puncte. CSM Poli Iaşi este pe 10, cu 26 de puncte.

Etapa următoare, Poli Timişoara se deplasează la Viitorul, în timp ce Poli Iaşi primeşte vizita lui CFR Cluj.

(Sursa: ziare.com)