Consilierul județean Marius Minea alături de echipa sa a susținut moțiunea #ConstruimÎmpreună ce își propune să pregătească adevărați lideri din tinerii care își doresc să se implice în mod real pentru comunitatea în care trăiesc.
Acesta a fost ales președinte al Organizației Județene de Tineret cu un număr de 259 de voturi din cele 267 valabil exprimate
„Tineretul Național Liberal Iași este locul în care eu am crescut politic, iar prin muncă și respect față de responsabilitățile ce mi-au revenit, mă regăsesc după 10 ani la aceeași masă a liberalilor, implementând programe pentru tineri, cea mai importantă resură a județului nostru. Împreună cu echipa mea, ne dorim să #construimîmpreună adevărați lideri și comunicatori, iar TNL să rămână motorul Partidului Național Liberal, prin entuziasmul și determinarea tinerilor.” a declarat Marius Minea, Președintele TNL Iași.
Alături de parlamentarii PNL Iași, doamna senator Iulia Scântei, domnul deputat Costel Alexe și domnul deputat Marius Bodea, pe scena au fost alături cei trei candidați la funcția de Președinte TNL România: Mara Mareș, Radu Surugiu și Glad Varga. Aceștia au avut ocazia să prezinte în fața liberalilor ieșeni programele propuse pentru un viitor mandat, alegerile fiind dumincă, pe 22 octombrie, la București.
Componența noului Birou Politic Județean al TNL Iași:
Președinte - Marius MINEA
Președinte Executiv - Ștefan TIMOFTE
Prim-vicepreședinte - Grigore NEPOTU
Prim-vicepreședinte - Georgiana OLARU
Secretar General - Vlad Gabriel NICA
Secretar General Adjunct - Liviu DULGHERU
Secretar General Adjunct - Laura Maria IFTIME
Vicepreședinte - Paul Valentin BELDIMAN
Vicepreședinte - Constantin Brânzei
Vicepreședinte - Robert Andrei CROITORIU
Vicepreședinte - Maria Simona CUCIUREANU
Vicepreședinte - Lucian JUGRIN
Vicepreședinte - Claudiu Cătălin LETEA
Vicepreședinte - Codrin LUPU
Vicepreședinte - Paul Sorin MUNTEANU
Membru - Alexandru Doru BACIU
Membru - Alexandru Bogdan CALANCE
Membru - Valentin CHIRILĂ
Membru - Ioana Georgiana DĂNĂILĂ
Membru - Cristian Ștefan DRĂGAN
Membru - Alexandru Ionuț GAGEA
Membru - Eugenia IRIMIA
Membru - Vincențiu Ștefănel LUPU
Membru - Ioan Alexandru MACOVEI
Membru - Vasile Helmuth MANOLACHE
Membru - Alexandru Bogdan MUNTEANU
Membru - Vlăduț Iulian PAIU
Membru - Gabriel PRISTĂVIȚĂ
Membru - Florin STÎNGACIU
Membru - Alexandru TOLOLOI
Președinte Comisia Județeană de Regulament și Arbitraj - Emanuel UNGUREANU