fbpx

Remiză rușinoasă pentru Iași: Poli nu reușește să treacă de nou-promovata Juventus București (VIDEO)

Juventus Bucureşti şi CSM Poli Iaşi au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 3, după o fază superbă a lui Dzalamidze, care a driblat până şi portarul înainte de a înscrie.

Platini a egalat însă în minutul 18, după o centrare din partea stângă, pentru ca Andrei Cristea să facă 2-1 pentru ieşeni în minutul 27, după un cadou al defensivei juventine.

Scorul de egalitate a fost stabilit în minutul 32, cu o lovitură de cap, de Mazarache.

În partea secundă, cele două echipe şi-au mai creat ocazii de a marca, însă au ratat mult.

După acest rezultat, Poli Iaşi ocupă locul 8, cu 10 puncte, în timp ce Juventus urcă pe 13, cu 3 puncte.

Etapa următoare, Juventus Bucureşti va primi vizita lui FC Botoşani, în timp ce CSM Poli Iaşi se va duela acasă cu FC Voluntari.

(Sursa: ziare.com)